Rezervace hry

T: 577 152 168 (klub)
www.tycko.cz

Hřiště

Kostelecké hřiště je přírodního typu, respektuje charakteristický ráz okolní krajiny. Je do ní velmi citlivě zasazeno a s místní přírodou se dobře doplňuje. Hřiště není vůbec jednoduché. Od roku 2012 bylo hřiště výrazně prodlouženo a svou délkou přes 5 km se zařadilo mezi standardně dlouhá hřiště. Navíc jeho kopcovitý profil a členitost jednotlivých drah vyžaduje hlavně rozvahu, chladnou hlavu a taktické golfové uvažování. Horké hlavy hřiště snadno trestá. Greeny jsou spíše menší. Na některé z nich je nelehký přístup, ale jsou většinou dobře čitelné. Zdolání tohoto hřiště vyžaduje jistou fyzickou odolnost, za kterou vás odmění krásnými výhledy a bezprostředním kontaktem s okolní přírodou.

 

Norma hřiště [ 35.24 kB, PDF ]

Hrací hendikep EGA [ 54.12 kB, PDF ]


- - - Zvětšit mapu?


 

1/10 KOSTELECKÝ SEŠUP 

- - -

PAR 3 na úvod. Veškerá záludnost této jamky spočívá v poměrně značném převýšení. Hraje se na green, který je plochý a relativně snadný. Základem úspěchu je vhodná volba hole, kdy i topnutá rána má šanci na úspěch, protože se může nerušeně dokutálet až někam k jamkovišti. Pokud první ranou green netrefíte, je lepší zůstat kratší. Budete tak mít tak lepší přehled při přihrávce. Asi nejhorší možnost je hrát příliš dlouhou ránu pod green. Dostanete se tak velmi hluboko pod úroveň greenu a z těchto míst je obtížné si dobře přihrát na snadné puttování.

 

2/11 LÁZEŇSKÝ DOGLEG

- - -

Druhá jamka (levý dogleg) vyžaduje přesně umístit drive, který by měl být dlouhý alespoň 150 m. Doporučuji vyhnout se potoku při pravé straně fairwaye, který je navíc za hranicí hřiště. Jedině tak můžete druhou ranou útočit na vyvýšený green. Dejte však pozor na osamocený strom v místě dopadu drivu. Dostanete -li se na výhled, čeká vás asi 140 m do greenu, ze kterých se díky převýšení stává až 160 m carry. Na to musíte myslet při volbě hole. Jamkoviště je dvouúrovňové, ale poměrně nezáludné a snadno čitelné. Dlouzí hráči můžou zvolit i ránu dřevem přes vnitřní out a vzrostlé stromy. Hráč bude odměněn krátkou příhrou na green.

 

3/12 ŽABÍ SKOK

- - -

Po relativně náročné „dvojce“ je tento PAR 3 přehlednější a hraný z vyvýšeného odpaliště. Obtížnost této jamky se skrývá v její délce 176 m (je to nejdelší třípar na hřišti) a v hrozící podélné vodní překážce vlevo od greenu. Doporučuji tedy hrát spíše na pravou stranu, kde je relativně bezpečno. Jamkoviště je poměrně velké a členité.

 

4/13 VALAŠSKÁ ŠTREKA

- - -

Jestli umíte a chcete použít driver, pak přišla vaše chvíle. Čtvrtá jamka je pětipar s mírným pravým doglegem. Drive musí být vzhledem k úzkému „krku“ mezi stromy na obou stranách fairwayevelmi přesný a vedený na pravou stranu fairwaye za stromy, pro jednodušší druhou ránu. Tu hrajte kratším železem s cílem se dostat jen přes rokli a vzrostlé stromy, za cenu delší třetí rány do greenu. Zmenšíte tak hrozbu pravého outu a bunkrů v dopadové zóně. Rána na green je relativně jednoduchá, jen na levé straně u greenu hrozí malý bunkr a na pravé straně odkloněný svah, který míčky odráží do roughu.

 

5/14 HADÍ SKÁLA

- - -

Je to nejdelší jamka na hřišti. Při drivu je důležité hrát rovnou ránu. Pozor na skálu s bunkrem na levé straně schovanou za horizontem. Druhou ránu doporučuji hrát před vodní překážku, odkud je to na střed greenu cca 150m. V žádném případě nehrajte druhou ránu přes vodní překážku, riziko je příliš velké. Green je rovný, úzký, ale velmi dlouhý, proto při volbě holí buďte opatrní, rozdíl v navrtání jamky může být i 30m.

 

6/15 SRNČÍ PALOUK

- - -

Na této čtyřparové jamce je potřeba délku první rány ze všech odppališť zvolit tak, aby skončila na značce 100m do greenu. Tato jamka se zdá jednoduchá a je také nejjednodušší na hřišti, ale jen v případě dlouhé rovné první rány. Při krátké nebo zatažené ráně doleva hrozí, že druhou ránu budete hrát naslepo. Napravo hrozí hustý les a dlouhá rána skončí v roughu před greenem. Rána do greenu musí být přesná a nejlépe na střed. Green je jednoduchý, ale obklopen roughem a před greenem rány chytá bunkr.

 

7/16 ZLÍNSKÁ VYHLÍDKA

- - -

Tento PAR4 je balzámem pro duši. Jedná se o velice elegantní a přehlednou jamku, na které vám stačí rovná rána a trochu štěstí. Převýšení této jamky stojí při vás a podařenou ránu letící vzduchem si můžete vychutnat dlouhé vteřiny. Pozor na zatažené rány, které mohou skončit v těžce hratelném roughu. Nejbezpečnější rána je na fairway vpravo od bunkru. Rána na green je jednoduchá, jen pozor na záludné bunkry na levé straně greenu.

 

8/17 JELENÍ PŘÍKOP

- - -

Je skvostem hřiště. Z odpaliště se hraje přes rokli s vodou přes vzrostlé stromy, u dámských odpališť úzkou mezerou mezi stromy. V každém případě se snažte dostřelit až na green, kratší rány mohou sjet do vodní překážky. Green je zajímavý velkým zlomem, který jej rozděluje na 2 plochy (plata) a komplikuje puttování. Při navrtání jamky na vyšším platu je lépe hrát delší ránu. Při navrtání na spodním platu je potřeba velmi přesná rána. Ránu doleva chytá bunkr a dlouhou ránu je prakticky nemožné dostat k jamce na závěrečný krátký putt.

 

9/18 HORSKÁ DRÁHA

- - -

Zlínská specialita! Golfisty mimořádně neoblíbená jamka, na které je každá rada drahá. Při rozumné hře se však nemusíte ničeho bát. Drive se snažte zahrát někam pod kopec na fairway. Dobrým hráčům doporučuji draw, protože fairway se svažuje směrem k lesu a míčky mají tendenci utíkat do roughu. Na fairway jsou jezírka, ale při dostatečně dlouhé ráně se jich nemusíte bát. Druhá rána je lahůdková. Green je vysoko nad vámi a musíte zahrát opravdu dobře. Pokud se necítíte, hrajte v klidu po spádnici nahoru směrem k plotu. Tak se dostanete na úroveň jamkoviště a můžete zkusit třetí ránou přihrát.

 

Odběr novinek z klubu / newsletter

Sem nic nepište!

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky. Ze zasílaní newsletteru se budete moci kdykoliv odhlásit. Více informací na mailové adrese: info@gclk.cz

Kontaktujte nás

Lázně 493, 763 14 Zlín 12
T: 577 152 168
E: info@gclk.cz